Moda na diety

Moda na diety

Szczupła sylwetka stała się wyznacznikiem piękna. Nie zawsze jest jednak obrazem zdrowia. Diety dostępne w sieci czy książkowych publikacjach mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Wśród jadłospisów najdziemy znane i i modne diety, które nie są chętnie polecane przez wykwalifikowanych dietetyków.

Pomysł na odchudzanie

Otyłość to poważna choroba, która prowadzi do rozwoju innych dolegliwości. Odchudzanie jest w takim przypadku wskazane, ale tylko pod okiem lekarza oraz dietetyka. Dieta wprowadzona na własną rękę może przyczynić się do dodatkowych problemów ze zdrowiem. Niestety powszechny dostęp do wszelkiego rodzaju diet powoduje zagubienie człowieka w kwestii odżywiania. Jadłospisy polecane przez gwiazdy czy modelki niekoniecznie muszą odpowiadać potrzebom naszego organizmu. Dieta zawsze powinna być ustalana indywidualnie, tak aby nie zaszkodzić zdrowiu pacjenta. Pomysłów na odchudzanie jest wiele, ale nie każdy z nich jest tak wspaniały jak mogłoby się nam wydawać.

Dieta Dukana

To jedna z najbardziej rozpowszechnionych diet. Opiera się na spożyciu białka, zmniejszając tym samym ilość tłuszczy i węglowodanów. Przy takim odżywianiu możemy przeciążyć wątrobę, co często skutkuje pojawieniem się stanu zapalnego. Nerki także są narażone, ponieważ nadmierna ilość wydzielanego azotu prowadzi do zakażenia dróg moczowych.

Dieta Atkinsa

jadłospis

Dieta Atkinsa to kolejna z popularnych diet. W tym przypadku zwiększamy ilość tłuszczu a ograniczamy węglowodany. Niestety wprowadzenie jadłospisu według Atkinsa wiąże się z pewnymi skutkami ubocznymi. Zwiększony poziom cholesterolu to tylko jeden z nich. Dlatego dieta ta pozostaje wciąż poddawana kontrowersyjnym opiniom.

Dieta Cambridge

Dieta opiera się na spożywaniu specjalnie opracowanych produktów w formie sproszkowanej. Liczba kalorii jest więc ściśle określona. Spożywane produkty nie zapewniają nam wystarczającej energii, przez co nie mamy siły na żadną aktywność fizyczną. Dieta Cambridge obniża przemianę materii, więc szybko możemy zauważyć efekt jo-jo. Stanowi ona poważne zagrożenie dla zdrowia, więc nie jest polecana przez dietetyków.

Katarzyna Antos

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: