Mleko dla dzieci – czym kierować się przy jego wyborze?

<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/mloda-czula-szczesliwa-matka-przytulanie-jej-noworodka-usmiechniety-siedzac-na-lozku-w-godzinach-porannych_9321501.htm#&position=31&from_view=author">Obraz autorstwa cookie_studio</a> na Freepik
Obraz autorstwa cookie_studio na Freepik

Nie ulega wątpliwości, że dokonywanie wyborów, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie naszego dziecka, jest trudne. Wszyscy rodzice kierują się dobrem swojej pociechy i starają się o to, aby od pierwszych tygodni miało dostarczane odpowiednie składniki odżywcze, dzięki którym jego rozwój będzie prawidłowy. Czym zatem kierować się przy wyborze mleka dla dzieci? Podpowiadamy.

Mleko modyfikowane a mleko matki

Nie raz zdarzyło się, że matka stanęła przed ogromnym wyzwaniem i wyborem, jakim jest rodzaj podawanego mleka dziecku. Mleko matki jest pełnowartościowe oraz zawiera wszystko, czego maluch potrzebuje na początku swojego rozwoju. Najważniejszy jest jednak fakt, że jest ono najbezpieczniejsze dla malucha. Zdarza się, że ze względów zdrowotnych, dziecko nie może być karmione mlekiem matki. Z pomocą przychodzą mleka modyfikowane.

Mleko dla dzieci powinno zaspokoić przede wszystkim jego wszystkie potrzeby oraz być jak najbardziej zbliżone do mleka matki. Przez to właśnie ulega modyfikacjom, wskutek których dochodzi do zmian proporcji białek i tłuszczów, dodania odpowiednich witamin oraz zmniejszenia poziomu sodu. Mleko takie jest również uzupełnione w nukleotody, które wzmacniają odporność dziecka.

Mleko dla dzieci a wiek malucha

Obecny rynek oferuje nam wiele rozwiązań, dzięki którym znalezienie odpowiedniego mleka dla dzieci wydaje się być znacznie prostsze. Głównym kryterium podziału jest wiek malucha. Mleka modyfikowane oznaczane są i grupowane w odpowiedni sposób, tak abyśmy nie mieli problemu z rozszyfrowaniem, który produkt jest dedykowany naszemu maluchowi. Podział ze względu na wiek to przede wszystkim różnorodna kompozycja składników. Mleka równią się od siebie zawartością węglowodanów oraz witamin. Warto pamiętać, że większość produktów dla dzieci tworzona jest głównie ze względu na wiek, np. pampersy i pieluchy również.

Mleko dla dzieci a alergie

Zdarza się, że u naszego malucha zostanie wykryta nietolerancja na białko mleka krowiego. W tym przypadku z pomocą przychodzi mleko do zadań specjalnych, które właśnie dedykowane jest dla maluchów z uczuleniami oraz wszelkimi nietolerancjami. To mleko dla dzieci bardzo chętnie podawane jest również pociechom, które zmagają się z kolkami.

Mleko dla wcześniaków

Jeśli nasze dziecko jest wcześniakiem, dodatkowo z niską masą urodzeniową, powinniśmy poszukać produktu, który skutecznie zadba o niego na pierwszych etapach dojrzewania. Mleko dla takich dzieci posiada więcej witamin, a jego kaloryczność jest znacznie większa.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: