Kiedy zdecydować się na liposukcję?

Kiedy zdecydować się na liposukcję?

Ładna smukła sylwetka jest czynnikiem, który podnosi samoocenę ludzi, którzy przywiązują duże znaczenie do swojego wyglądu. Wiele osób, aby pozbyć się nadmiaru kilogramów, poddaje się często wyczerpującym i nie łatwym do utrzymania dietom. Większość osób na tym  polu ponosi porażkę. W takich wypadkach zabieg liposukcji może być ostatnią szansą na poprawę wyglądu swojej sylwetki.

Kto może poddać się zabiegowi liposukcji?   Zabiegowi liposukcji mogą poddać się osoby dorosłe po 18 roku życia, z nadwagą, mające dobry ogólny stan zdrowia. Jednak jest wiele osób, które ogólnie są szczupłe, a  chciałyby tylko poprawić sobie wygląd określonego miejsca w swojej sylwetce. Najlepszymi kandydatami do tego zabiegu są osoby o normalnej wadze ciała z elastyczna i jędrna skórą, u których nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest w określonych miejscach ciała. Natomiast nie poleca się tego typu zabiegów osobom, które mają zaburzenia rytmu serca, miażdżycę, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowana cukrzyca, duszności, zmiany ropne na skórze. Coraz częstszymi klientkami klinik przeprowadzającymi zabiegi liposukcji są kobiety, które urodziły dziecko. Najczęściej młode matki zauważają, iż po porodzie ich brzuch jest niezbyt ładny i zatłuszczony; dlatego dość często decydują się na zabieg liposukcji. W tych wypadkach należy pamiętać, iż mogą poddać się temu zabiegowi dopiero po okresie karmienia piersią i ustabilizowaniu wagi ciała . Poprawa sylwetki po liposukcji u takich kobiet wpływa pozytywnie na stan psychiczny tych pacjentek, poprawia komfort życia i sprawia, że bez większych obaw kobieta podejmuje decyzję o powrocie do pracy

Kiedy podjąć decyzję o liposukcji?. Lekarze, którzy przeprowadzają operacje odsysania tłuszczu  dostrzegli, iż najczęstszymi pacjentami są osoby, które próbowały walczyć z nadwagą różnymi sposobami i poniosły w tym zakresie porażkę. Wiele z tych osób wręcz katowała się różnego rodzaju dietami, lecz mimo początkowych sukcesów, efekt końcowy był taki jak na początku – nadwaga pozostawała. Osoby takie  koniecznie muszą swoją decyzję o pójściu na zabieg liposukcji skonsultować z lekarzem.  Jest to bardzo ważne, gdyż nie każdy kto chce może poddać się takiemu zabiegowi. Jeżeli decyzja jest pozytywna i pacjent może poddać się takiej operacji, to ma w naszym kraju do wyboru osiem różnych metod liposukcji. Zabiegi takie są w Polsce całkowicie odpłatne i liczyć się trzeba z wydatkiem rzędu od 4000 złoty do 7000 złoty. Po takiej operacji należy ściśle przestrzegać zasad rekonwalescencji. Nie rozpoczynać zbyt szybko ryzykownych ćwiczeń czy biegania. Wszystko wymaga czasu i cierpliwości. Nie należy zapomnieć również o założeniu ubrań uciskowych i to jak najwcześniej po zabiegu. Osoby po liposukcji odczuwają dużą satysfakcję z efektów, które przyniosły ta zabiegi, poprawia się u nich stan psychiczny i samoocena. Tak więc jak tylko można, to polecamy skorzystanie z zabiegów liposukcji, które na pewno poprawiają wygląd naszej sylwetki i dobrze wpływają na naszą psychikę.

 

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: