Dieta księżycowa

W pogoni za szczupłą sylwetką decydujemy się na kontrowersyjne rozwiązania. Twórcy diet i suplementów wykorzystują ludzką naiwność, serwując nam innowacyjne rozwiązania, dzięki którym w krótkim czasie mamy pozbyć się zbędnych kilogramów.

Dużą popularnością cieszy się dieta chronometryczna. Zakłada ona, że następujące po sobie fazy księżyca wywierają wpływ na Ziemię, co manifestuje się przypływami i odpływami oceanów. W związku z tym, iż nasze ciało składa się głównie z wody, należy dostosować swoje menu do obserwowanych przemian. Cykl księżyca trwa 28 dni, tyle samo co cykl menstruacyjny. Naukowcy udowodnili, iż zmiany hormonalne wywierają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu kobiet i ich samopoczucie.

Założenia diety chronometrycznej

Dieta chronometryczna opiera się na założeniu, iż nasze menu powinno odzwierciedlać aktualną fazę księżyca. Należy zmienić nawyki żywieniowej, z jadłospisu musimy wyeliminować potrawy wysokokaloryczne oraz te, które łatwo przekształcają się w tłuszcze. Zdaniem twórców diety księżycowej, przyspiesza ona przyswajanie składników odżywczych.

Ograniczona podaż kalorii

Dr Dyafurr przekonuje, iż dieta chronometryczna przyniesie pożądane rezultaty u osób, które mają problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Jego zdaniem życie w zgodzie z naturą stanowi klucz do sukcesu. Dieta księżycowa cieszy się dużą popularnością, ponieważ lista produktów zakazanych jest stosunkowo krótka. Można jeść praktycznie wszystko, poza paroma wyjątkami. Jeśli marzymy o smukłej sylwetce, powinniśmy zmniejszyć podaż kalorii. Przez pierwsze 14 dni posiłki powinny dostarczać nam 1000 kcal, przez kolejne dwa tygodnie 1200 kcal.

Dieta księżycowa – zakazane produkty

Wśród zakazanych produktów wymienia się słodycze, wyroby cukiernicze, sól i alkohol. Należy je bezwzględnie wyeliminować ze swojego jadłospisu. Łakocie stanowią bombę kaloryczną. Słodycze nie dostarczają organizmowi witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Z kolei sól przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie i powstania cellulitu wodnego. Kufel piwa zawiera tyle samo kalorii co tabliczka białej czekolady.

Bez efektu jo-jo

Twórcy diety chronometrycznej twierdzą, że opracowana przez nich kuracja odchudzająca pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Osoby, które stosują się do zaleceń, w ciągu miesiąca stają się lżejsze o 3 kg. Wprawdzie wynik nie jest spektakularny, ale racjonalne odchudzanie zapobiega efektowi jo-jo i zapobiega wiotczeniu skóry.

Dieta księżycowa – zagrożenia

Wbrew pozorom dieta księżycowa nie jest obojętna dla naszego organizmu. Drastycznie obniżając podaż kalorii, powoli wyniszczamy ustrój. U osób, które próbują pozbyć się zbędnych kilogramów, często obserwuje się niedobory żywieniowe. Wszelkie kuracje odchudzające należy skonsultować ze specjalistą. Dietetyk ułoży jadłospis, uwzględniając nasz wiek, płeć i wykonywaną pracę. Osoba, która jest zatrudniona na budowie, musi dostarczać swojemu organizmowi więcej kalorii niż nauczyciele czy bankierzy. Gwałtownie obniżając podaż kalorii, możemy doprowadzić do groźnych omdleń.

Tylko doświadczony dietetyk dysponuje wiedzą, która pozwala mu dobrać takie produkty spożywcze, aby uniknąć niedoborów. Brak witamin nie tylko wpływa niekorzystnie na skórę, włosy i paznokcie, ale przede wszystkim zaburza metabolizm. W związku z tym każdą kurację odchudzającą należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: