Zdrowe nawyki kluczem do szczupłej sylwetki

Zdrowe nawyki kluczem do szczupłej sylwetki

Nic dziwnego, że diety odchudzające nie kojarzą się przyjemnie. Nierzadko są to wymysły samozwańczych dietetyków, którzy sugerują głodówkę w zamian za szybką utratę wagi.

Głodówce mówimy stanowcze NIE

Tymczasem, nie jest to działanie ani korzystne dla naszego zdrowia, nie gwarantuje również smukłej sylwetki. Dzieje się tak, gdyż diety oparte na głodówce w pewnym stopniu pozbawiają organizm substancji odżywczych niezbędnych do funkcjonowania. Po zaprzestaniu diety, organizm samoistnie domaga się nadrobienia zapasów, w rezultacie mamy do czynienia z mało estetycznie wyglądającym efektem jo-jo.

Jak skutecznie zatem tracić zbędne kilogramy?

Zmieniając nawyki żywieniowe. Problem tkwi w tym, że nie jest to proces łatwy, ale zmiana przyzwyczajeń jest gwarancją sukcesu – czyli smukłej i zgrabnej sylwetki. Warto zaznaczyć, że ciemną stroną zmian jest jedynie poziom trudności, korzyści zaś zdecydowanie więcej, jak choćby możliwość otworzenia się na nowe smaki. Zdrowy styl życia nie opiera się tylko na właściwym odżywianiu, ale i wysiłku fizycznym. Jogging, siłownia, fitness to wspaniała okazja do poznania nowych ludzi.

Przetrwaj trudne początki

By przetrwać trudne początki zmian, warto wykorzystać kilka niżej zaprezentowanych zmian.
1.Nastawienie – w tym przypadku jest to bardzo trudne, ponieważ zdrowy styl życia nie obiecuje szybkich efektów, jak to bywa w dietach odchudzających. Początkowo może to demobilizować. Jednakże z biegiem czasu dostrzega się diametralną zmianę nie tylko w figurze, kondycji fizycznej, ale i w lepszym samopoczuciu.
dieta2. Dieta – to pojęcie kojarzyć się może negatywnie. Niemniej, w tym przypadku chodzi jedynie o uporządkowanie menu, ważne by odpowiednio rozłożyć posiłki w czasie oraz dobierać odpowiednie porcje. Warto zwracać również uwagę na wartość kaloryczną, by nie przekraczała ona dziennego zapotrzebowania. Warto zwracać również uwagę na skład produktów, by nie zawierały one konserwantów, sztucznych barwników, a były bogate w wartości odżywcze, a więc minerały lub witaminy.
3. Aktywność fizyczna – to nieodłączny element zdrowego stylu życia. Warto spośród dostępnych dyscyplin wybrać taką, która będzie dostosowana do naszych upodobań. Dzięki czemu, wysiłek fizyczny nie będzie okropnym obowiązkiem, a czystą przyjemnością.

Natalia Wieteska

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.

PODZIEL SIĘ: