Otyłość w armii

Otyłość w armii

 

Do niedawna żołnierze uchodzili za grupę zawodową, która może się pochwalić świetną sylwetką. Osoby, które stoją na straży bezpieczeństwa kraju muszą być sprawne fizycznie. Przed wstąpieniem do armii przeprowadza się szereg ćwiczeń, które mają za zadanie zweryfikować wytrzymałość kandydata.

Osoba, która pragnie zasilić szeregi wojska, zostaje poddana szeregowi testów. Żołnierz nie może mieć problemów emocjonalnych, ponieważ na froncie trzeba zachować zimną krew. Członek armii musi radzić sobie w trudnych warunkach. Jego sprawność fizyczna często decyduje o życiu innych osób.

Otyłość u wojskowych

Plaga otyłości dosięgła też żołnierzy. Dotyczy to zarówno amerykańskich, jak i polskich wojskowych. Wiele osób po powrocie z misji cierpi na nadwagę. Zbędne kilogramy wpływają negatywnie na kondycję. Pokonanie odległości 2,4 km w regulaminowym czasie często nastręcza sporo trudności.

Problemy dowódców

Dowódcy stają przed nie lada problemem. Z jednej strony nie należy dyskryminować ludzi ze względu na tuszę, z drugiej nie można dopuścić do sytuacji, by osoba otyła jechała na wojnę. Misja stabilizacyjna może zakończyć się dla niej tragicznie.

Niewłaściwa dieta

Niewątpliwie problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała są związane z niewłaściwą dietą i ograniczoną aktywnością fizyczną. Jednostki wojskowe, układając menu, powinny skonsultować się z dietetykiem i kucharzem. Należy dostosować podaż kalorii do zapotrzebowania organizmu. Warto jednak pamiętać, iż potrawy serwowane na stołówkach powinny być smaczne. Jeśli nie przypadną żołnierzom do gustu, istnieje ryzyko, iż powrócą oni do niezdrowych przekąsek.

Ćwiczenia na poligonie

W wojsku ogromną rolę odgrywa dyscyplina. Zbędnych kilogramów można pozbyć się podczas regularnych, intensywnych ćwiczeń na poligonie. Aktywność fizyczna pozwala spalić kalorie i cieszyć się zgrabną sylwetką.

Otyłość jest plagą XXI wieku. Zbędne kilogramy nie tylko stanowią problem estetyczny, ale też mogą rzutować negatywnie na życie zawodowe. W związku z tym należy zrewidować dotychczasowy tryb życia.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.

PODZIEL SIĘ: