Ćwiczenia fizyczne po liposukcji

Ćwiczenia fizyczne po liposukcji

Zabieg odsysania tłuszczu wymaga pewnego okresu rekonwalescencji, co wiąże się z zaprzestaniem uprawiania jakichkolwiek sportów na określony czas. Liposukcja to sposób na to aby ukształtować, wymodelować sylwetkę, np. po długotrwałym odchudzaniu.

Jak wiadomo, tkanka tłuszczowa bywa bardzo uporczywa i trudna do pozbycia się w niektórych miejscach, jak brzuch, uda, czy ramiona. Liposukcja jest sposobem na to, aby szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego tłuszczu.

Liposukcja, a aktywność fizyczna

Jak każdy zabieg wymaga jednak pewnego okresu rekonwalescencji. Niekoniecznie mowa tu o związanych z zabiegiem dolegliwościach bólowych, które oczywiście występują, a pożądanych efektach. Aby uzyskać zadowalający efekt, taki, aby nie było mowy o żadnych nierównościach na skórze, należy nosić specjalną bieliznę uciskową. Wiąże się to też z rezygnacją z aktywności fizycznej.

Do uprawiania sportu można wrócić dopiero po upływie około 14 dni od zabiegu. Nie oznacza to jednak, że pacjenci nie powinni poruszać się w ogóle. Brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej może sprzyjać powstawaniu zakrzepów w krwi.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: