Jak uniknąć efektu jo-jo po diecie odchudzającej?

Jak uniknąć efektu jo-jo po diecie odchudzającej?

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki często kosztuje wiele wysiłku i wyrzeczeń. Radość z niższej wagi może niestety nie trwać zbyt długo. Zmorą dla wszystkich osób odchudzających jest efekt jo-jo. Jak uniknąć tego efektu?

Po zastosowaniu diety często wracamy do starych nawyków ćwiczeniowych. Zapominamy także o regularnych ćwiczeniach. Takie zachowanie powoduje zazwyczaj niechciany efekt jo-jo. Zrzucone kilogramy wracają w zastraszająco szybkim tempie, a w nas gaśnie nadzieja na szczupłą sylwetkę. Aby nie wrócić do wagi sprzed diety należy trzymać się kilku zasad.

Regularne ćwiczenia

Smukła sylwetka wymaga odpowiednich ćwiczeń. Aktywność fizyczna działa pozytywnie na nasze zdrowie i oczywiście figurę. Dzięki niej będziemy czuły pełne energii, co także wpłynie na nasz wygląd. Nawet kilkadziesiąt minut ćwiczeń dziennie pozwala na spalenie zbędnych kalorii.

Porzucenie złych nawyków

Niezdrowe jedzenie jest bardzo kuszące, a przy szybkim tempie życia często sięgamy po tego typu dania. Jedząc na mieście wybierajmy zdrowe potrawy takie jak sałatki czy owocowe koktajle. Z łatwością przygotujemy samodzielnie wartościowy posiłek, który możemy zabrać ze sobą do pracy. Wszelkie używki również niekorzystnie wpływają na naszą sylwetkę. Jedzmy mniejsze porcje, ale regularnie. Zbyt duża ilość alkoholu także nie jest wskazana. Zdrowe nawyki żywieniowe to klucz do pięknej sylwetki, więc warto wprowadzić je w życie.

Zakazane produkty

Słodycze oraz słone przekąski to produkty, które mogą zniszczyć efekt każdej diety. W celu uniknięcia problemów z wagą powinnyśmy całkowicie zrezygnować z kuszących słodkości. Odzwyczajenie się od nich spowoduje pozytywną reakcję organizmu. A brak takich produktów w kuchennej szafce zmniejszy ryzyko sięgnięcia po nie.

Uniknięcie efektu jo-jo nie jest trudne. Wystarczą odpowiednie zasady i zdrowe nawyki żywieniowe. Taka dbałość o własne zdrowie i ciało zapewni nam szczupłą i zgrabną sylwetkę. Zbędne kilogramy staną się tylko przykrym wspomnieniem.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: