Różne metody liposukcji

Różne metody liposukcji

Każda osoba chce dobrze się czuć i ładnie wyglądać. Niestety z biegiem lat zła dieta, niezdrowy styl życia czy wreszcie  liczne choroby sprawiają, ze nasza sylwetka nam samym się już nie  podoba. Wiele osób zaczyna wtedy stosować różne metody odchudzania  tzw. diety cud. Niestety bardzo często po dłuższym czasie wracamy do swojej nadwagi. Inne osoby próbują więcej się ruszać., ale i to nie zawsze prowadzi do utraty nadmiaru tkanki tłuszczowej w niechcianych miejscach. Czy po takich porażkach metoda liposukcji zapewni nam pozbycie się nadmiaru tłuszczu?

 Z jakich metod liposukcji możemy w naszym kraju skorzystać? W Polsce dostępnych jest osiem najbardziej nowoczesnych i wypróbowanych metod odsysania nadmiaru tłuszczu z organizmu człowieka.  Niestety te zabiegi medycyny estetycznej nie są refundowane przez NFZ i trzeba się liczyć z wydatkiem od 4000 zł. do 7000 zł. w zależności od metody i wielkości dodatkowych usług. Jeżeli lekarz odpowiedzialny za przeprowadzenie zabiegu liposukcji dopuści nas do tej operacji, to mamy do wyboru osiem różnych metod odsysania nadmiaru tłuszczu. Zabieg przeprowadza się w pełnej narkozie lub w znieczuleniu miejscowym. Aby bezpiecznie przeprowadzić operację ( zabieg )  liposukcji, należy uwzględnić jaką ilość tłuszczu chcemy odessać jednorazowo, jaką metodą oraz w jakim znieczuleniu. Aktualny stan zdrowia, nałogi, choroby przewlekłe odgrywają ogromne znaczenie w podjęciu decyzji o dopuszczeniu lub nie dopuszczeniu do  tego zabiegu.

Osiem metod liposukcji. Pacjent dopuszczony do liposukcji może w naszym kraju wybrać jedna z ośmiu metod odsysania zbędnego tłuszczu. Pierwsza metoda nosi nazwę PAL – czyli liposukcja wibracyjna, która wykorzystuje działanie kaniuli w przód –w tył. Działanie takie pozwala urządzeniu  uwolnić komórki tłuszczowe z otaczających tkanek, bez ich uszkodzenia. Po drugie metoda SAL – to tak zwana klasyczna liposukcja w której wprowadzona kaniula jest podłączona do urządzenia  wytwarzającego ujemne ciśnienie, a to razem pozwala na odessanie tkanki tłuszczowej.  Po trzecie metoda liposukcji wykorzystująca laser. Do tkanki tłuszczowej wprowadza się kaniulę ze światłowodem lasera. Energia lasera rozpuszcza tłuszcz. Następnie ten rozpuszczony tłuszcz jest odsysany. Pozytywną, dodatkową cechą tej metody jest to, że laser powodując podgrzanie tkanki przyczynia się jednocześnie do uelastycznienia skóry. Po czwarte metoda WAL – czyli liposukcja wspomagana strumieniem wodnym. W trakcie tego zabiegu poprzez kaniulę podawany jest pod ciśnieniem specjalny roztwór, którego zadaniem jest uwolnienie komórek tłuszczowych  z tkanki łącznej, jednocześnie nie naruszając sąsiednich struktur, takich jak nerwy czy naczynia krwionośne. Poprzez tą kaniulę odsysa się uwolniony  tłuszcz. Po piąte metoda NIL – Vibro-lipo; to metoda tzw. rotacyjna , bardzo nowoczesna wykorzystująca kaniule, która wykonuje ruchy wibracyjne  w trzech płaszczyznach, a zarazem emitująca infradźwięki ułatwiające uwalnianie się zbędnego tłuszczu. Po szóste metoda Lipo – to liposukcja wykorzystująca ultradźwięki do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie się ona nagromadziła. Po siódme i ósme – to liposukcje łączone WAL + LAL lub NIL + LAL, czyli wykonywanie liposukcji w której wykorzystuje się dwie metody równocześnie. Pacjenci medycyny estetycznej mają w naszym kraju łatwy dostęp do wielu metod liposukcji i coraz chętniej z tego korzystają, poprawiając sobie wygląd i samoakceptację.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: