Otyłość – narastający problem wieku rozwojowego

Otyłość – narastający problem wieku rozwojowego

 

Nadwaga, często chorobliwa otyłość to coraz częstszy problem wśród dzieci i młodzieży. Skąd to się bierze? Otyłość wśród dzieci to coraz częstszy problem. Młodsze pokolenia częściej niż starsi mają problemy z wagą, coraz częściej pojawiają się związane z otyłością choroby.

Nadwaga jest niebezpieczna, bowiem może mieć wpływ zarówno na ogólny stan zdrowia jak i psychikę.

Fast Food

Głównym powodem są nieodpowiednie nawyki żywieniowe, ale także trendy związane ze stylem życia. Obecnie moda na jedzenie typu fast food powoduje, że dzieci coraz częściej maja problemy z wagą. Faktycznie, ma ono parę zalet, dla wielu jest to najsmaczniejsze jedzenie, szybko zaspokaja głód, dodatkowo jest dostępne właściwie wszędzie i nie wymaga nakładów pracy związanych z przygotowaniami. Jednak szybkie i tanie nie zawsze idzie w parze z jakością, w tym wypadku jest tak z właściwościami odżywczymi takich produktów, które tylko zapychają i powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Mniej ruchu, więcej komputera

Dodatkowo, siedzący tryb życia nie ma pozytywnego wpływu na sylwetkę. Dzieci rzadziej prowadzą jakąkolwiek aktywność fizyczną, w wolnym czasie częściej korzystają z komputera, Internetu, konsoli. Zamiast wyjść na świeże powietrze, po szkole czas spędzają głównie w swoim pokoju. Ma to zgubny wpływ zarówno dla sylwetki, jak i stanu zdrowia.

Aleksandra Wiktor

 

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: