Kto może korzystać z liposukcji?

Kto może korzystać z liposukcji?

Ładny zdrowy wygląd i smukła sylwetka staje się dla wielu ludzi celem, któremu mogą podporządkować prawie wszystko. Są tacy, którzy dla pozbycia się nadwagi postanawiają systematycznie uprawiać jakieś sporty – biegać ćwiczyć. Inni eksperymentują z licznymi dietami ,, cud”, które często kończą się efektem jo-jo. Jest też grupa ludzi co nic nie robi dla poprawienia wyglądu swojej sylwetki, ale chciałaby lepiej wyglądać. Dla tych wszystkich, którym się nie podoba swój wygląd z pomocą przychodzi liposukcja.

 Liposukcja – dla kogo? Są miejsca na ciele w których najczęściej i najwięcej gromadzi się zbędnego tłuszczu. Do takich miejsc należą: biodra, uda szyja, brzuch. Pacjenci, którzy chcą poddać się liposukcji, oczekują, ze po takim zabiegu pozbędą się jednorazowo dużej ilości zbędnego tłuszczu. Ilość tłuszczu, która można bezpiecznie usunąć to maksymalnie 6000ccm lub 6 litrów ; niezależnie od metody. W tych 6 litrach  jest tkanka tłuszczowa, krew oraz płyny. Najlepszym kandydatem do zabiegu liposukcji są osoby o normalnej wadze ciała z elastyczną i jędrną skórą, cieszące się dobrym zdrowiem fizycznym i emocjonalnym, która nie stawia zbyt wygórowanych oczekiwań. Osoby chcące poddać się zabiegowi liposukcji muszą mieć ukończone 18 lat, a  nadmiar tłuszczu mają  zgromadzony w wydzielonych miejscach ciała. Nie zaleca się zabiegu liposukcji osobom chorym na nieuregulowaną cukrzycę, mającym nadciśnienie, zaburzenie krążenia, mającym zaburzenia krzepnięcia krwi oraz żylaki, miażdżycę i ropne zmiany na skórze. Każda decyzja o operacji liposukcji musi być poprzedzona konsultacjami lekarskimi. Dopiero po nich, jeżeli lekarz zezwoli możemy zdecydować się na odsysanie tłuszczu jedną z ośmiu metod dostępnych na polskim rynku.

Zabieg i rekonwalescencja. Jeżeli już jesteśmy dopuszczeni do zabiegu liposukcji to możemy wybrać jedną z ośmiu dostępnych w Polsce metod. Wszystkie one są nowoczesne,  bezpieczne i wykonywane przez najwyższej klasy specjalistów. Zabieg liposukcji zaczyna się najczęściej od znieczulenia miejscowego ( rzadziej od narkozy ), potem lekkiego nacięcia i w te miejsce wprowadzenia kaniuli głęboko pod skórę w obrębie tkanki tłuszczowej. Kaniula zazwyczaj podłączona jest do pozostałego sprzętu ( w zależności od metody ), a potem zaczyna się proces odsysania tkanki tłuszczowej. Jeżeli wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami, to pacjent może opuścić klinikę już na drugi dzień. Jeszcze tuż po zabiegu w szpitalu zakłada się dreny, a potem te miejsca dezynfekuje i zakłada na nie opatrunek. Potem należy założyć ubrania uciskowe, które będą przez kilka tygodni pomagać w modelowaniu naszego ciała. Masaże można rozpocząć dość wcześnie zaraz po przyjściu do domu. Należy to robić bardzo umiejętnie, aby sobie nie zaszkodzić, dokładając powoli i systematycznie obciążeń. Ostateczny efekt odsysania tłuszczu widoczny będzie po trzech miesiącach. Najważniejszą zaletą metod liposukcji jest to, że raz usunięta tkanka tłuszczowa ponownie nie powstanie. Poprawi się ogólny wygląd pacjenta, a psychika dostanie jakby balsam na ciało i duszę. Wzrośnie samoocena i chęć przebywania z ludźmi. Łatwiej jest także powrócić na rynek pracy i się na nim utrzymać. Tak więc jak możemy, to korzystajmy z licznych metod liposukcji, a nasz wygląd i akceptacja własnej osoby się na pewno poprawi.

TAGI:

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: