Hydrokolonoterapia – zagrożenie dla zdrowia

Hydrokolonoterapia – zagrożenie dla zdrowia

 

Wiele osób ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Gdy zbliżają się ważne uroczystości, rozpoczyna się poszukiwanie cudownego leku na zgrabną sylwetkę. Gwiazdy chętnie poddają się hydrokolonoterapii. Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Hydrokolonoterapia zapisała się w świadomości społecznej jako panaceum na zbędne kilogramy. Zabieg polega na płukaniu okrężnicy. W ten sposób usuwa się z przewodu pokarmowego zalegające treści, które stanowią pożywkę dla bakterii i grzybów. Niestety, oczyszczaniu organizmu towarzyszą skutki uboczne. Pacjenci, którzy poddali się irygacji, skarżą się na nudności, wymioty itp. W skrajnych przypadkach hydrokolonoterapia może doprowadzić do niewydolności nerek.

Hydrokolonoterapia – przebieg

Kontrowersyjny zabieg trwa 45 minut. Hydrokolonoterapia polega na przepuszczeniu przez okrężnicę 60 litrów przefiltrowanej wody. Celem zabiegu jest detoksykacja. Wtłaczany płyn ma za zadanie usunąć szkodliwe substancje i tym samym przyczynić się do poprawy samopoczucia. Pacjenci, którzy poddają się irygacji, wierzą, że zabieg pomoże im zrzucić zbędne kilogramy.

Skutki uboczne zabiegu

Amerykańscy naukowcy postanowili przyjrzeć się dokumentacji medycznej osób, które poddały się hydrokolonoterapii. Zebrane dane pozwoliły wyciągnąć zaskakujące wnioski. Niestety, zabieg, który w wielu kręgach uchodzi za cudowny lek, niesie ze sobą poważne skutki uboczne. Wśród niepożądanych dolegliwości wymienia się skurcze, wzdęcia, nudności, wymioty i zachwianie równowagi elektrolitów.

Anemia aplastyczna

Osoby, które poddają się płukaniu okrężnicy, często nie zdają sobie sprawy, że ten niepozorny zabieg może przyczynić się do anemii aplastycznej. Mówimy o niej wówczas, gdy szpik kostny drastycznie zmniejsza produkcję wszystkich linii komórek krwi. Ich niedobór może doprowadzić do zatrucia wątroby.

Hydrokolonoterapia w domowym zaciszu

Hydrokolonoterapii można poddać się w atestowanym gabinecie lub przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu. Sklepy internetowe oferują zestawy, które pozwalają przepłukać okrężnicę. Nie należy z nich korzystać, ponieważ środki przeczyszczające, kapsułki i pudry mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Perforacja okrężnicy

Ostrożnie należy podchodzić do ofert salonów spa. Osoby, które przeprowadzają zabieg, nie zawsze mają stosowne kwalifikacje. Ludzie, którzy nie odbyli stosownego szkolenia, mogą doprowadzić do perforacji okrężnicy, która zagraża życiu.

Zmiana nawyków żywieniowych

Osoby, które pragną oczyścić organizm z toksyn, nie muszą poddawać się kontrowersyjnym zabiegom. Świetne rezultaty przynosi zmiana diety. Rezygnując ze słodyczy, białego pieczywa i ograniczając spożycie mięsa, możemy cieszyć się dobrym samopoczuciem. W menu powinny znaleźć się warzywa, owoce i otręby. Rośliny stanowią bogate źródło błonnika, czyli substancji, która przyspiesza perystaltykę jelit.

Ludzie, dotknięci otyłością, powinni skorzystać z pomocy specjalisty. Dyplomowany dietetyk ułoży indywidualną dietę. Niezwykle istotną rolę odgrywa ruch. Ćwiczenia pozwalają spalić tkankę tłuszczową, tym samym przywracają ciału właściwe proporcje.

 

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: