Kiedy można wrócić do ćwiczeń po liposukcji

Kiedy można wrócić do ćwiczeń po liposukcji

Każdemu normalnemu człowiekowi zależy na ładnym wyglądzie. Szczupła, smukła sylwetka jest celem do którego dąży wielka rzesza osób odchudzających się. Niestety często takie osoby ponoszą porażkę, ponieważ dotyka ich tak zwany efekt jo-jo, i wracają do swojej nadwagi. To bardzo źle wpływa na ich psychikę i zniechęca do dalszych działań. Często w takim wypadku pozostaje zabieg liposukcji – odsysania tłuszczu.

 Na czym polega zabieg liposukcji? Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, to operacja ( zabieg ), która usuwa tłuszcz z takich miejsc ludzkiego ciała jak: biodra, uda, szyja, ramiona, brzuch i pośladki. Ten zbędny tłuszcz usuwa się metodą laserową i wspomagana jest ultradźwiękami. Jest ona na szczęście bezbolesna i mało inwazyjna. Najnowsze metody laserowej liposukcji, w pierwszym etapie dzięki ultradźwiękom zamieniają nagromadzony tłuszcz w emulsję, a w drugim etapie zajmują się jego odsysaniem. Jest to metoda, która nie uszkadza naczyń krwionośnych i połączeń nerwowych. Metody laserowe są na tyle mało inwazyjne, że wymagają długiego pobytu w szpitalu i praktycznie na drugi, trzeci dzień, jeśli nie ma powikłań można wyjść do domu.

Kiedy można zacząć ćwiczenia po zabiegu liposukcji? Przyczyny otyłości i nadmiaru tłuszczu w organizmie u każdego człowieka są nieco inne, lecz jest kilka wspólnych cech, które sprzyjają nadwadze. Bywa często tak, że już mamy jakąś chorobę i przyjmujemy leki. Niejednokrotnie są to sterydy, hormony czy leki na  tarczycę, które same powodują znaczny przyrost wagi. Nie zawsze uprawianie sportu wystarczy aby utrzymać dobrą sylwetkę. Wtedy niektórzy decydują się na zabieg liposukcji za pomocą laserów. Lekarze zalecają aby pierwsze spacery rozpocząć po takiej operacji nie wcześniej niż po trzech dniach od wyjścia z kliniki. Lekki wysiłek fizyczny można wykonywać już po siedmiu dniach. Natomiast większe obciążenia ćwiczeniami i ruchem można wykonywać dopiero po miesiącu. Jest grupa lekarzy, która duży wysiłek dopuszcza dopiero po trzech miesiącach. Okazuje się, że raz usunięta tkanka tłuszczowa, ponownie po tym zabiegu nie powstanie. To jest największy pozytyw liposukcji. Tylko ścisłe trzymanie się zasad, które zalecają nam lekarze pozwoli nam na szybki powrót do sprawności fizycznej i uprawianie ulubionych ćwiczeń fizycznych.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: