Najdziwniejsze diety świata

Najdziwniejsze diety świata

Niemal każda kobieta marzy o zgrabnej sylwetce. Do walki ze zbędnymi kilogramami zagrzewają nas atrakcyjne celebrytki, które mogą pochwalić się nienaganną figurą. Cel można osiągnąć na wiele sposobów, ale największą popularnością cieszą się diety odchudzające. Ćwiczenia wymagają wyrzeczeń i systematyczności, niewiele z nas jest w stanie porzucić ulubiony serial na rzecz wieczornego joggingu. Łatwiej zrezygnować z jakiegoś produktu spożywczego lub wprowadzić do swojego menu określone artykuły.

Diety przybierają różny charakter, od dobrze znanych głodówek do zajadania się … ciastkami. Popularyzatorkami najdziwniejszych jadłospisów są aktorki i piosenkarki. Wiele z nich udziela sensacyjnych wywiadów kolorowym czasopismom. W świecie show-biznesu obowiązuje zasada: „nieważne jak, ważne, żeby pisali i nie przekręcali nazwiska”. Nic dziwnego, że gwiazdy składają zaskakujące deklaracje, to właśnie one zapewniają im siłę przebicia.

Dieta ciasteczkowa

Niektóre aktorki utrzymują, że schudły, zajadając się ulubionymi ciastkami. Mogłoby się wydawać, że tania sensacja stanowi domenę artystów zza oceanu. Nic bardziej mylnego! Na naszym rodzimym podwórku również można spotkać gwiazdy, które w niekonwencjonalny sposób pozbyły się zbędnych kilogramów. Stachursky, znany polski piosenkarz, od lat utrzymuje, że siły czerpie z energii słonecznej. Z naukowego punktu widzenia jest to niemożliwe, ponieważ człowiek w toku ewolucji nie wykształcił aparatu asymilacyjnego. Innymi słowy, gwiazdor nie roślina i jeść musi! Choć energia słoneczna wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, motywując do działania, nie zastąpi nam chleba czy mleka.

diety odchudzające

Dieta ananasowa

Wysoką pozycję wśród najdziwniejszych diet świata zajmuje menu opierające się wyłącznie na ananasie. Dlaczego ten egzotyczny owoc zrobił zawrotną karierę? Twórca diety prawdopodobnie kierował się wysoką zawartością bromelainy, czyli enzymu „tnącego” białka na prostsze związki. Niewątpliwie osoby, które mają problemy trawienne, a ich trzustka nie funkcjonuje prawidłowo, powinny sięgać po wsparcie z zewnątrz. Jaki sens ma dostarczanie bromelainy ludziom w pełni sił? Enzym ten przyspiesza przemianę materii i tym samym wspomaga odchudzanie. Twórca diety zaleca spożywanie świeżych owoców. Niestety, te pochodzące z puszki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, stanowią bowiem bogate źródło cukrów prostych, których należy wystrzegać się, walcząc ze zbędnymi kilogramami. Dieta ananasowa pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów w krótkim czasie. W ciągu 4 dni powinniśmy zrzucić 2 kg.

Jak wygląda menu osoby, która znajduje się na diecie ananasowej? Śniadanie jest niezwykle skąpe, sprowadza się do wypicia szklanki świeżo wyciśniętego soku z ananasa. Absolutnie nie należy zastępować go napojem z kartonu, ponieważ ten drugi prawdopodobnie został wzbogacony cukrem. Jeśli nie dysponujesz urządzeniami, które pozwoliłyby przerobić ananasa na sok, zastąp go wodą z cytryną. W związku z tym, iż wiele osób przyzwyczaiło się do śniadań w formie stałej, twórca diety w wyjątkowych sytuacja pozwala na spożycie dwóch, grubych plastrów świeżego owocu.

Założenia diety grejpfrutowej

Nie brakuje również zwolenników diety grejpfrutowej. Ten spokrewniony z cytryną owoc zawiera liczne enzymy, które wspomagają metabolizm. Za ich sprawą w krótkim czasie można powrócić do spodni sprzed ciąży czy sukienki z wesela. Warto jednak pamiętać, iż diety bazujące na kilku artykułach spożywczych prędzej czy później zemszczą się na naszym zdrowiu. Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje szeregu substancji odżywczych. Grejpfruty w połączeniu z chudym mięsem i warzywami z pewnością nie zaspokoją naszych potrzeb. Jeśli chcesz schudnąć bez efektu jo-jo, musisz odżywiać się racjonalnie.

Osoby, które mimo ostrzeżeń specjalistów decydują się na dietę grejpfrutową, przez 18 dni jedzą na lunch grejpfruta. W związku z tym, iż wspomniany owoc dostarcza niewiele kalorii, należy łączyć go z chudym mięsem i warzywami. Dieta grejpfrutowa wymaga silnej woli, ponieważ wyklucza ona podjadanie między posiłkami. Innymi słowy, jeśli nie zaspokoisz głodu lunchem, będziesz musiał jakoś znieść dokuczliwe ssanie w żołądku. Miłośników kofeiny z pewnością zasmuci informacja, że w trakcie walki ze zbędnymi kilogramami można pić jedną filiżankę kawy dziennie. Dieta grejpfrutowa cieszyła się dużą popularnością pośród gwiazd Hollywood w latach 20. XX wieku.

Życie masz tylko jedno. Czy warto eksperymentować z dietami, które budzą wiele kontrowersji? Chcesz schudnąć? Zrób to z głową! Zapisz się na wizytę do dietetyka, który ułoży ci zbilansowaną dietę. Tylko z jego pomocą możesz osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty bez efektu jo-jo.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: