Balon Orbera – nieoperacyjne leczenie otyłości

Balon Orbera - nieoperacyjne leczenie otyłości

Otyłość stanowi poważny problem społeczny. Jedni walczą z nią przy użyciu tradycyjnych metod tj. diety i ćwiczeń, podczas gdy inni szukają pomocy u specjalisty. W jaki sposób można uporać się z otyłością?

Dużą popularnością cieszy się odsysanie tłuszczu. Warto jednak pamiętać, że liposukcja jest operacją, która niesie ze sobą ryzyko powikłań. Pacjenci poszukują nieinwazyjnych metod leczenia otyłości. Jedną z nich jest balon dożołądkowy.

Nieoperacyjne leczenie otyłości

W żołądku osób, które wybierają nieoperacyjną metodę leczenia otyłości, umieszcza się balon na okres 6 miesięcy. To innowacyjne rozwiązanie zostało wykonane z miękkiego, silikonowego tworzywa. W związku z tym, iż balon Orbera częściowo wypełnia żołądek, uczucie sytości uzyskujemy po spożyciu niewielkiej porcji pokarmu. Jemy mniej niż zazwyczaj i tym samym stopniowo tracimy zbędne kilogramy.

Balon Orbera - nieoperacyjne leczenie otyłości

Zmiana nawyków żywieniowych

Nie bez powodu przyzwyczajenie określa się mianem drugiej natury człowieka. Osoby otyłe przywykły do spożywania sporych porcji. W związku z tym, iż balon Orbera zakłada się na pół roku, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w tym czasie zmodyfikujemy dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Balon Orbera – skuteczność działania

Badania przeprowadzone w Brazylii potwierdzają skuteczność leczenia otyłości balonem dożołądkowym. Przeciętny pacjent w ciągu pół roku stracił 15 kg. Testy przeprowadzone wśród Europejczyków są bardziej optymistyczne. Wynika z nich, iż przeciętny mieszkaniec naszego kontynentu w ciągu 6 miesięcy stracił 20 kg.

Wprowadzanie balonu dożołądkowego

W celu wprowadzenia balonu Orbera nie musimy nacinać powłok brzusznych. To innowacyjne rozwiązanie można wprowadzić do żołądka przez usta za pomocą endoskopu. Opisana procedura zajmuje 15-20 minut. W związku z tym, iż balon wypełniono roztworem soli fizjologicznej, łaknienie ulega zmniejszeniu, a uczucie sytości pojawia się wcześniej niż dotychczas. W przypadku tego innowacyjnego rozwiązania wykorzystuje się barwnik. Jego wyciek wskazuje na nieszczelność balonu.

Znieczulenie

W związku, iż zakładanie balonu Orbera wiąże się z dyskomfortem, pacjentowi podaje się środki uspokajające i znieczulające.

Usuwanie balonu Orbera

Po upływie pół roku pacjent musi zgłosić się do kliniki w celu usunięcia balona dożołądkowego. Zabieg przeprowadza się za pomocą endoskopu. Wyjmowanie balonu trwa 20-30 minut. W tym czasie pacjent pozostaje pod wpływem środków znieczulających.

Balon Orbera stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów metodą nieinwazyjną. To innowacyjne rozwiązanie nie wymaga interwencji chirurgicznej.

 

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Leczenie Otyłości 2021