Balon Orbera – nieoperacyjne leczenie otyłości

1172
Balon Orbera - nieoperacyjne leczenie otyłości

Otyłość stanowi poważny problem społeczny. Jedni walczą z nią przy użyciu tradycyjnych metod tj. diety i ćwiczeń, podczas gdy inni szukają pomocy u specjalisty. W jaki sposób można uporać się z otyłością?

Dużą popularnością cieszy się odsysanie tłuszczu. Warto jednak pamiętać, że liposukcja jest operacją, która niesie ze sobą ryzyko powikłań. Pacjenci poszukują nieinwazyjnych metod leczenia otyłości. Jedną z nich jest balon dożołądkowy.

Nieoperacyjne leczenie otyłości

W żołądku osób, które wybierają nieoperacyjną metodę leczenia otyłości, umieszcza się balon na okres 6 miesięcy. To innowacyjne rozwiązanie zostało wykonane z miękkiego, silikonowego tworzywa. W związku z tym, iż balon Orbera częściowo wypełnia żołądek, uczucie sytości uzyskujemy po spożyciu niewielkiej porcji pokarmu. Jemy mniej niż zazwyczaj i tym samym stopniowo tracimy zbędne kilogramy.

Balon Orbera - nieoperacyjne leczenie otyłości

Zmiana nawyków żywieniowych

Nie bez powodu przyzwyczajenie określa się mianem drugiej natury człowieka. Osoby otyłe przywykły do spożywania sporych porcji. W związku z tym, iż balon Orbera zakłada się na pół roku, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w tym czasie zmodyfikujemy dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Balon Orbera – skuteczność działania

Badania przeprowadzone w Brazylii potwierdzają skuteczność leczenia otyłości balonem dożołądkowym. Przeciętny pacjent w ciągu pół roku stracił 15 kg. Testy przeprowadzone wśród Europejczyków są bardziej optymistyczne. Wynika z nich, iż przeciętny mieszkaniec naszego kontynentu w ciągu 6 miesięcy stracił 20 kg.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ