Wpływ otyłości na życie seksualne

Wpływ otyłości na życie seksualne

 

Otyłość wywiera ogromny wpływ na nasze życie. Osoby, dotknięte tą przypadłością, zmagają się ze złośliwymi komentarzami otoczenia i nierzadko zapadają na choroby tj. miażdżyca czy nadciśnienie. Zbędne kilogramy przekładają się również na życie seksualne.

Społeczeństwo postrzega osoby otyłe jako mniej atrakcyjne. Wszechobecny kult szczupłej sylwetki nierzadko sprawia, iż ludzi z krągłościami wytyka się palcami. Osoby, które borykają się ze zbędnymi kilogramami, często mają problem ze znalezieniem partnera.

Otyłość a seks

Otyłość często utrudnia współżycie. Zbędne kilogramy stanowią poważne obciążenie dla organizmu i sprawiają, że człowiek szybko się męczy. Pojawiają się trudności z wejściem po schodach. Nierzadko aktywność fizyczna prowadzi do zadyszki. Ta może się pojawić także podczas stosunku.

Praca nad kondycją fizyczną

Warto jednak pamiętać, iż nad kondycją fizyczną można popracować. Wśród osób szczupłych nie brakuje ludzi, którzy łatwo dostają zadyszki. Regularne ćwiczenia i ruch na świeżym powietrzu pozwalają zrzucić zbędne kilogramy, jednocześnie zwiększają wydolność płuc. Osoby, które pracują nad kondycją fizyczną, nie męczą się podczas stosunku.

Systematyczna zmiana diety

Osoby, które pragną zwiększyć swoją atrakcyjność, powinny popracować nad swoim ciałem. Radykalna zmiana diety zmniejsza szansę na sukces. Nawyki żywieniowe warto zmieniać stopniowo. Na początku można zastąpić słodycze owocami. W roli chipsów świetnie sprawdzają się suszone warzywa posypane pikantnymi przyprawami np. pieprzem kajeńskim. Najtrudniej wykorzenić odruch podjadania, który pojawia się podczas seansów filmowych. Warto jednak pamiętać, iż problem nie tkwi w ilości spożywanych pokarmów, a ich wartości kalorycznej. Jeśli zastąpimy chipsy suszoną marchewką, powinniśmy systematycznie chudnąć.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie odchudzania. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż należy dostosować ją do swoich możliwości. Nie każdy może sobie pozwolić na intensywne ćwiczenia na siłowni. Osoby, które skarżą się na problemy z sercem, mogą korzystać z dobrodziejstw długich spacerów. Świetne rezultaty przynosi też jazda na rowerze.

Choć wygląd nie jest najważniejszy w relacjach seksualnych, warto popracować nad swoją sylwetką. Zbędne kilogramy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. W walce o szczupłą sylwetkę pomóc może gastrolog.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: