Kiedy przeprowadza się lipektomię?

Kiedy przeprowadza się lipektomię?

Uporczywa, trudna do zrzucenia tkanka tłuszczowa może być wskazaniem do wykonania zabiegu lipektomii. To zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu zbędnej tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc jakimi są: dół brzucha, broda czy pośladki.

Zabieg może być wykonany tradycyjnie za pomocą skalpela bądź przy użyciu ultradźwięków, które rozpuszczają tłuszcz.

Dla kogo?

Należy pamiętać, ze lipektomia nie jest sposobem na odchudzanie! Zabiegowi mogą poddać się osoby, które pomimo usilnych starań nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z pewnych miejsc. Nie jest to zabieg dla osób otyłych. Zabieg jest tylko sposobem na modelowanie sylwetki. Ponadto, osoby poddające się lipektomii powinny wykazywać się dobrym, ogólnym stanem zdrowia.

Prawdą jest, że zabieg lipektomii zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej w danym miejscu ponownie. Jest zatem dobrym sposobem na walkę z uporczywymi boczkami czy drugim podbródkiem, charakterystycznym dla osób otyłych, którego często pozostaje pomimo diety i ćwiczeń.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: