Liposukcja receptą na zgrabną sylwetkę?

Liposukcja receptą na zgrabną sylwetkę?

Otyłość jest poważnym problemem zdrowotnym. Nie należy jej lekceważyć, ponieważ nieleczona prowadzi do groźnych chorób zagrażających życiu. W jaki sposób można pozbyć się zbędnych kilogramów?

Walka z otyłością przybiera różny charakter. Niektórzy koncentrują się na zmianie nawyków żywieniowych i ćwiczeniach. Inni idą nieco dalej. Coraz większą popularnością cieszy się liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Tę operację należy traktować jako uzupełnienie diety i ćwiczeń. Poddając się liposukcji, musimy pamiętać, iż nie rozwiąże ona wszystkich naszych problemów.

Zaprzepaszczony efekt

Jeśli odsysaniu tłuszczu nie towarzyszy zmiana nawyków żywieniowych, musimy liczyć się z tym, że po kilku miesiącach efekt operacji zostanie zaprzepaszczony. Niestety, nie opracowano zabiegu/tabletek, które chronią nas przed nadwagą niezależnie od tego, ile wynosi wartość kaloryczna spożywanych posiłków.

Liposukcja – przebieg

Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu za pomocą kaniuli (plastikowej rurki), która jest połączona z urządzeniem ssącym. Osoby, które liczą na spektakularny efekt, muszą uzbroić się w cierpliwość. Jednorazowo można odessać określoną ilość tłuszczu. Gdyby lekarz nie zastosował się do tych zaleceń, mogłoby dojść do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu.

Liposukcja receptą na zgrabną sylwetkę

Odsysanie tłuszczu – rekonwalescencja

Po liposukcji należy ograniczyć aktywność fizyczną. Do ćwiczeń można wrócić wówczas, gdy lekarz uzna to za bezpieczne. Odsysanie tłuszczu wiąże się z rekonwalescencją. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, iż liposukcja jest poważnym zabiegiem. Wprawdzie lekarz wykonuje niewielkie nacięcie, przez które wprowadza kaniulę, ale operacja wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Promieniowanie słoneczne

Po operacji odsysania tłuszczu należy unikać słońca i solarium. Wystawiając ranę/świeżą bliznę na działanie promieni ultrafioletowych, musimy liczyć się z powstaniem nieestetycznych plam.

W związku z tym, iż liposukcja jest poważnym zabiegiem, nie należy traktować jej jak wizyty u kosmetyczki. W przypadku I stopnia otyłości warto skupić się na diecie i ćwiczeniach.

 

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: