Jak walczyć z otyłością?

Jak walczyć z otyłością?

Współczesny tryb życia nie służy zgrabnej sylwetce. Znikoma ilość ruchu i fast foody sprzyjają otyłości. W jaki sposób można walczyć ze zbędnymi kilogramami?

Ludzie, którzy pragną schudnąć, powinni przyjrzeć się swojemu jadłospisowi. Jeśli dominują w nim słodycze, chipsy i produkty wysoko przetworzone, należy zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. To zadanie stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ producenci uzależniają nas od swoich wyrobów. Niełatwo zerwać ze słodkim nałogiem. Rozstanie z potrawami, które zawierają glutaminian sodu, jest niezwykle bolesne.

Suszone warzywa – zamiennik chipsów

Osoby, które przyzwyczaiły się do pikantnego smaku chipsów, mogą zastąpić je chipsami z suszonej marchewki i buraków. Przy ich produkcji nie wykorzystano tłuszczu i cukru. Susz warzywny swój smak zawdzięcza naturalnym przyprawom. Odkrywając walory pieprzu kajeńskiego i ostrej papryki, przestajemy tęsknić za glutaminianem sodu.

Świeże owoce a odwyk od słodyczy

Niełatwo rozstać się ze słodkim nałogiem. Cukier uzależnia podobnie jak nikotyna. Osoby, które decydują się na odwyk, powinny zaopatrzyć się w świeże owoce. W chwili, gdy poczujemy przypływ głodu, powinniśmy mieć pod ręką świeże jabłko. Wiele osób przyzwyczaiło się, że oglądając telewizję, przegryza smakołyki. W związku z tym, iż tego nawyki łatwo wchodzą w krew, trudno je wykorzenić. Osoby, które podjadają w trakcie seansów filmowych, powinny przygotować sobie marchewkę lub zaopatrzyć się w torebkę prażonego słonecznika.

jak walczyć z otyłością

Ruch receptą na zgrabną sylwetkę

Niezwykle istotną rolę odgrywa ruch. W związku z tym, iż nie każdy może sobie pozwolić na ćwiczenia na siłowni, warto wykorzystać proste rozwiązania. W słoneczne, wiosenne popołudnie możemy zrezygnować z autobusu na rzecz spaceru. To rozwiązanie ma wiele zalet. Przemierzając drogę z pracy do domu, spalamy kalorie i wzmacniamy kości.

Schody zamiast windy

Wiele osób przyzwyczaiło się do wygody. Ludzie, którzy mieszkają w blokach, zazwyczaj wybierają windę. Niewielu z nich decyduje się na schody. W tym miejscu warto podkreślić, iż rezygnując z windy na rzecz ruchu, przyczyniamy się do spalenia nadprogramowych kalorii.

Na drodze do zgrabnej sylwetki nie brakuje wyrzeczeń, aczkolwiek warto znaleźć w sobie silną wolę. Jeśli zmienimy nawyki żywieniowe i tryb życia, możemy osiągnąć sukces.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: