Fasolamina receptą na szczupłą sylwetkę

Fasolamina receptą na szczupłą sylwetkę

Choć na wygląd naszej sylwetki wpływa przede wszystkim  ilość kalorii dostarczanych organizmowi, nie należy lekceważyć innych czynników. Ogromną rolę odgrywa metabolizm.

U każdego człowieka obserwuje się inne tempo przemiany materii. Osoby, które szybko spalają kalorie, mogą pozwolić sobie na więcej. W ich przypadku okazjonalne spożycie drożdżówki czy czekolady nie skutkuje przybraniem na wadze.

Szybkie tempo przemiany materii

Osoby, u których przemiany metaboliczne zachodzą stosunkowo szybko, prawidłowo przyswajają składniki odżywcze zawarte w pokarmie. W ich przypadku dostarczone kalorie zostają wykorzystane. Ich nadmiar nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.

Spowolniony metabolizm

Z przeprowadzonych badań wynika, iż w miarę upływu czasu zmniejsza się nasze zapotrzebowanie energetyczne. Większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy i nie zmienia dotychczasowych nawyków żywieniowych. Jeśli nie wprowadzimy stosownych modyfikacji, musimy liczyć się z nadprogramowymi kilogramami. Szacuje się, że po 20. roku życia nasz metabolizm zwalnia o 8-10%.

Suplementy diety na odchudzanie

Osobom, które nie chcą przybrać na wadze, z pomocą przychodzą suplementy diety zawierające chrom i substancje aktywne pozyskane z fasoli oraz zielonej herbaty. Tego typu specyfiki stanowią innowacyjne rozwiązanie, które przyśpiesza przemianę materii.

Dieta bogata w skrobię

Dietetycy ostrzegają, iż nasza dieta jest bogata w produkty wysokokaloryczne.  W naszym jadłospisie dominują artykuły spożywcze, które zawierają skrobię.  Ten wielocukier stanowi bogate źródło energii. Skrobię znajdziemy w ziemniakach, burakach, bananach, makaronach, kluskach czy pieczywie.

Fasolamina inhibitorem alfa-amylazy

Wykazano, iż osoby z nadwagą łatwiej wyrzekają się słodyczy i chipsów niż  pieczywa czy spaghetti. W związku z tym, iż osoba otyła nie zawsze potrafi zrezygnować z produktów bogatych w skrobię, opracowano suplementy diety na bazie fasolaminy. Ta substancja jest pozyskiwana z fasoli białej.  Działanie fasolaminy opiera się na hamowaniu działania alfa-amylazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za rozkład skrobi. W celu wykorzystania wielocukrów organizm „tnie” go na mniejsze fragmenty, wykorzystywane w szlakach metabolicznych. W sytuacji, gdy enzym odpowiedzialny za rozkład skrobi nie działa, organizm nie wykorzystuje energii zawartej w tym polisacharydzie.

W związku z tym, iż fasolaminę wyodrębnia się z fasoli białej, jest bezpieczna dla organizmu. Osobom, które unikają suplementów diety, zaleca się spożywanie warzyw strączkowych, w tym fasoli białej. To rozwiązanie pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: