Detoksykacja – idealny sposób, by poczuć się lepiej

Detoksykacja – idealny sposób, by poczuć się lepiej

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę dla organizmu pełnią oczyszczenie oraz odkwaszenie organizmu. Detoks większości kojarzy się z leczeniem uzależnień, tymczasem to nic innego, jak usunięcie zalegających toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Nie dajmy się toksynom

Współczesny człowiek narażony jest na działanie toksyn bezustannie, ponieważ znajdują się one wszędzie: w powietrzu, którym oddychamy, produktach spożywczych, które spożywamy. Toksyny negatywnie rzutują na kondycje organizmu, system immunologiczny nie umie się bronić przed wieloma bakteriami lub wirusami, pojawiają się ogniska zapalne i różne dolegliwości typu bóle głowy oraz stawów. Niestety, toksyny zaburzają pracę metabolizmu, przez co nierzadko utrudniają odchudzanie.

Dla kogo detoksykacja?

Detoksykacja jest szczególnie zalecana mieszkańcom miast, którzy są wyjątkowo narażeni na działanie toksyn, a co się z tym wiąże, należą do grupy ryzyka wystąpienia takich schorzeń jak cukrzyca i miażdżyca.

Odpowiednia dieta

detoksDieta mająca na celu odkwaszenie organizmu polega na rezygnacji z produktów zakwaszających, na rzecz świeżych soków oraz surowych warzyw. Po kuracji detoksykacyjnej nie jest zalecany nagły przeskok do tradycyjnej diety. Należy stopniowo wprowadzać produkty zbożowe, rośliny strączkowe. Dopiero na końcu produkty pochodzenia zwierzęcego. Istotne jest również to, by zmieniać swoje nawyki żywieniowe, wprowadzając do codziennej diety dobre jakościowo produkty, w tym owoce i warzywa. Taka zmiana w diecie na dobre wyjdzie sylwetce, organizmowi, ale i bezpośrednio wpłynie na lepsze samopoczucie.

Natalia Wieteska

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.

PODZIEL SIĘ: