Ćwiczenia na zdrowe odchudzanie

Ćwiczenia na zdrowe odchudzanie

Obecnie nadwaga jest chorobą cywilizacyjną, a do tego niezwykle niebezpieczną. Z dodatkowymi kilogramami borykają się mężczyźni jak i kobiety, dla których każda fałdka jest źródłem kompleksów.

Zmiana nawyków kluczem do sukcesu

W sieci znaleźć można ogromną ilość diet, jednak są one bardzo rygorystyczne, nie gwarantujące długofalowego efektu. Tak naprawdę, gwarancję sukcesu otrzymujemy nie wtedy, gdy wykorzystujemy popularne diety, ale tylko i wyłącznie, gdy zmieniamy nawyki żywieniowe oraz styl życia.

Nie intensywność, a systematyczność!

Nie chodzi tu jedynie o aspekt żywieniowy, nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest przede wszystkim troska o tężyznę fizyczną. Najbardziej rozpowszechnionym mitem jest teza, jakoby intensywność ćwiczeń miała wpływ na końcowy rezultat. Nic bardziej mylnego, ponieważ nie intensywność, a systematyczność posiada bezpośredni wpływ na skuteczność ćwiczeń. Dlatego też, zdecydowanie lepiej jest ćwiczyć regularnie a mniej intensywnie, by nie forsować ciała. W innym razie, możemy doprowadzić do wielu kontuzji. Optymalnym rozwiązaniem jest wysiłek co 23 dni.

Jakie ćwiczenia wybrać?

odchudzanieNiemniej istotny jest również wybór ćwiczeń. Niezwykle atrakcyjną formą wysiłku fizycznego jest aqua aerobik, szczególnie zalecany tym, którzy dopiero zaczynają ćwiczyć. Kolejnym godnym uwagi ćwiczeniem jest aerobik w formie podstawowej, który poprawia nastrój i samopoczucie przy jednoczesnym spalaniu zbędnych kalorii, a do tego w rytm ulubionej muzyki. Skakanka dotychczas kojarzy nam się z dziecięcą zabawką. Nic bardziej mylnego, ponieważ skakanka jest również idealnym przyrządem do ćwiczeń. Zalet płynących z ćwiczeń z wykorzystaniem skakanki jest bardzo wiele, ale warto wymienić choćby niektóre np. modelowanie sylwetki, wysokie spalanie, wzmocnienie mięśni. Oczywiście, wybierając ćwiczenie dla siebie, nie trzeba ograniczać się jedynie do jednego zestawu ćwiczeń. Wystarczy zdecydować się na uniwersalny zestaw ćwiczeń, trzeba się jednak liczyć z tym, że nie będzie on skuteczny jako metoda wspomagająca odchudzanie.

Natalia Wieteska

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.

PODZIEL SIĘ: