Chrom receptą na zgrabną sylwetkę

Chrom receptą na zgrabną sylwetkę

Choć wszyscy wiedzą, że słodycze nie służą zdrowiu, wielu z nas chętnie je spożywa. Nie ma nic złego w konsumpcji czekolad i ciast pod warunkiem, że potrafimy zachować umiar.  Niestety,  nie każdy umie zapanować nad apetytem na łakocie.

Uzależnienie od cukru

Słodycze cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób nie potrafi oprzeć się łakociom. Czekolady i ciastka uzależniają podobnie jak alkohol czy narkotyki.  Początkowo potrafimy ograniczyć się do kilku sztuk łakoci. Niestety, w miarę upływu czasu musimy zwiększać dawkę. Organizm uzależnia się od cukru i tłuszczu. Udowodniono, iż czekolada podnosi poziom endorfin, zwanych też hormonami szczęścia.

Słodycze a suplementy diety z chromem

W związku z tym, iż nie każdy potrafi zerwać ze słodkim nałogiem, a nadmiar cukru prowadzi do nadwagi, warto przyjrzeć się suplementom diety na bazie chromu.  Aby poznać działanie tego typu specyfików, warto przyjrzeć się procesom, jakie zachodzą w naszym organizmie po spożyciu łakoci.

Rola insuliny

Kiedy w organizmie wzrasta poziom cukru, trzustka wydziela  dużą ilość insuliny.  Ten hormon zmniejsza stężenie glukozy we krwi i tym samym przyczynia się do magazynowania energii w postaci tkanki tłuszczowej.  W związku z tym, iż po konsumpcji pączka poziom cukru we krwi gwałtownie spada,  pojawia się wilczy apetyt, który nierzadko zaspokajamy kolejną tabliczką czekolady. Opisane nawyki żywieniowe stanowią krótką drogę do otyłości.

Czynnik nietolerancji glukozy

Chrom, zawarty w suplementach dieta, wchodzi w skład czynnika nietolerancji glukozy, który odpowiada za przemiany metaboliczne tego monocukru.  Wspomniany pierwiastek chroni nas przed napadami wilczego głodu, które pojawiają się wówczas, gdy mamy  do czynienia z gwałtownym spadkiem stężenia glukozy we krwi.

Choć chrom zmniejsza ryzyko otyłości, warto zachować zdrowy rozsądek. Suplementy diety na odchudzanie nie rozgrzeszają nas z łakomstwa. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, musimy zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Żaden preparat nie zdziała cudów, jeśli zabraknie nam silnej woli.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: