Rekonwalescencja po odsysaniu tłuszczu

Wszystkie osoby, które poddały się operacji liposukcji, czyli odsysania tłuszczu, chciałyby wrócić do normalnych zajęć jak najszybciej. Pomocą w takim postepowaniu jest właściwa rekonwalescencja. Na czym ona ma polegać, aby przyniosła szybkie i pożądane efekty? Na pewno ścisła współpraca z lekarzem, który wykonywał  zabieg liposukcji, pomoże nam ustrzec  się  znaczących błędów i właściwie prowadzić swoje dochodzenie do sprawności fizycznej.

Zabieg liposukcji – dlaczego z niego korzystamy ? Wiele osób jest nie zadowolonych ze swojego wyglądu. Najczęściej chcielibyśmy pozbyć się zbędnych kilogramów. Dużo osób już próbowało różnych ,, cudownych” diet, ale skutki przeważnie były opłakane. Najczęściej szybko wracamy do swojej wagi. Bywa, że przyczyną otyłości są przebyte choroby leczone np. sterydami, które powodują szybki przyrost wagi. Bez względu na to dlaczego jesteśmy otyli, możemy skorzystać z operacji liposukcji; czyli odsysania tłuszczu. Nadmiar tkanki tłuszczowej najczęściej odkłada się w okolicach ud, brzucha, bioder, pośladków oraz szyi i ramion. Zabiegi liposukcji wykonywane są w specjalistycznych klinikach i pod ścisła kontrolą lekarską

Rekonwalescencja po zabiegu.  Po odsysaniu tłuszczu , jeżeli nie ma powikłań, to najpóźniej na  trzeci dzień pacjent może wyjść do domu. Już jednak w samej klinice tuż po zabiegu zaczyna się właściwa rekonwalescencja. Z małych nacięć na które za pomocą kaniuli ( wenflona ) zakłada się  dreny, może sączyć się jeszcze płyn wraz z krwią. Po około 12 godzinach upływ ten powinien ustąpić i zakłada się na te miejsca opatrunek. Potem miejsca te zakrywa się na tydzień sterylnymi stripami. Po wyjściu ze szpitala można na trzeci dzień rozpocząć delikatny masaż ciała za pomocą wałeczka obrotowego. Zalecane jest także założenie bielizny uciskowej. Pomoże ona dobrze modelować nasze ciało przez okres  kilku miesięcy. Na inne części ciała należy założyć pończochy uciskowe. Wiele osób jeszcze kilka miesięcy po zabiegu odczuwa sztywność, ból, czy pieczenie i wtedy można sięgnąć po leki przeciwbólowe. Zalecany jest lekki ruch już na kilka dni po powrocie do domu, a potem systematycznie można zwiększać obciążenia treningiem. Bardzo dobre efekty daje korzystanie z basenów publicznych. Należy także stosować specjalne maści przygotowane na takie zabiegi. Jeżeli dokładnie będziemy przestrzegać terminów i zasad rehabilitacji to zabieg liposukcji będzie dla nas dobrodziejstwem, a efekt pozbycia się tłuszczu będzie trwały.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Leczenie Otyłości 2021