Dieta odchudzająca – uważaj, w tych produktach znajdziesz ukryty cukier

Dieta odchudzająca – uważaj, w tych produktach znajdziesz ukryty cukier

Dieta odchudzająca to codzienność coraz większej grupy Polaków. Niestety, z roku na roku przybywa osób borykających się z nadwagą i otyłością. Ruszamy się coraz mniej, ale nie przeszkadza nam to w spożywaniu wysokokalorycznej żywności, która powoduje tycie. W tych produktach znajdziesz ukryty cukier!

Syrop na kaszel

Gdy jesteśmy chorzy, zmagamy się z anginą i mamy problem z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny, syrop na kaszel stanowi konieczność. Trudno z niego zrezygnować. Musisz mieć jednak świadomość, że 50% syropu stanowi sacharoza. Zatem biorąc ten medykament kilka razy dziennie, musisz zredukować porcje posiłków, zwłaszcza że gdy chorujesz, siedzisz w domu i niewiele się ruszasz.

Tabletki do ssania

One także zawierają mnóstwo cukru, a zażywa się je kilka razy dziennie. Przypominają klasyczne cukierki na bazie sacharozy. Podobnie jak w przypadku syropu na kaszel musisz zredukować kaloryczność posiłków lub ich wielkość, uwzględniając w ten sposób cukier dostarczany organizmowi.

Sosy pieczeniowe

Gdy kupujemy gotowy sos do mięsa, na ogół zdajemy sobie sprawę, że nie jest zbyt zdrowy. Zawiera bowiem mnóstwo wzmacniaczy smaku, konserwantów, sztucznych barwników i syntetycznych aromatów. Mało kto jednak przypuszcza, że taki sos pieczeniowy jest wysokokaloryczny, ponieważ dostarcza spore ilości cukru.

Gotowe zupy do podgrzania

Taka zupa może mieć dość zdrowy i naturalny skład. Znajdziemy w niej zmiksowane warzywa, zioła i przyprawy, a oprócz tego cukier. Niby nie ma w niej nic chemicznego, bo sacharozę pozyskuje się z roślin, ale jednak jest ona dość kaloryczna, co nie jest wskazane w przypadku osób walczących z otyłością.

Żywność konserwowa

Groszek, kukurydza czy fasolka z puszki stanowią świetne rozwiązanie na obiad w okresie jesienno-zimowym, gdy nie mamy dostępu do świeżych owoców i warzyw. Niestety, żywność konserwowa często zawiera cukier. Zwróć uwagę, czy twoja kukurydza z puszki nie jest dosładzana.

Płatki do mleka typu fit

Gdy kupujemy płatki do mleka typu fit, liczymy na to, że okażą się one niskokaloryczne i w zdrowy sposób zaspokoją zapotrzebowanie naszego organizmu na substancje odżywcze takie jak witaminy czy minerały. Niestety, płatki typu fit często zawierają błonnik, który ułatwia wypróżnianie, ale bardzo często towarzyszą mu też spore ilości cukru.

Chrupkie pieczywo

Chrupkie pieczywo zdaniem wielu osób stanowi zdrową przekąskę. Wiele osób otyłych, których znajduje się na diecie odchudzającej, sięga właśnie po nie w sytuacjach napadu wilczego głodu. Tymczasem niektóre chrupkie pieczywo zawiera cukier, przez co jest wysokokaloryczne.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: