Najdziwniejsze diety świata

984
Najdziwniejsze diety świata

Niemal każda kobieta marzy o zgrabnej sylwetce. Do walki ze zbędnymi kilogramami zagrzewają nas atrakcyjne celebrytki, które mogą pochwalić się nienaganną figurą. Cel można osiągnąć na wiele sposobów, ale największą popularnością cieszą się diety odchudzające. Ćwiczenia wymagają wyrzeczeń i systematyczności, niewiele z nas jest w stanie porzucić ulubiony serial na rzecz wieczornego joggingu. Łatwiej zrezygnować z jakiegoś produktu spożywczego lub wprowadzić do swojego menu określone artykuły.

Diety przybierają różny charakter, od dobrze znanych głodówek do zajadania się … ciastkami. Popularyzatorkami najdziwniejszych jadłospisów są aktorki i piosenkarki. Wiele z nich udziela sensacyjnych wywiadów kolorowym czasopismom. W świecie show-biznesu obowiązuje zasada: „nieważne jak, ważne, żeby pisali i nie przekręcali nazwiska”. Nic dziwnego, że gwiazdy składają zaskakujące deklaracje, to właśnie one zapewniają im siłę przebicia.

Dieta ciasteczkowa

Niektóre aktorki utrzymują, że schudły, zajadając się ulubionymi ciastkami. Mogłoby się wydawać, że tania sensacja stanowi domenę artystów zza oceanu. Nic bardziej mylnego! Na naszym rodzimym podwórku również można spotkać gwiazdy, które w niekonwencjonalny sposób pozbyły się zbędnych kilogramów. Stachursky, znany polski piosenkarz, od lat utrzymuje, że siły czerpie z energii słonecznej. Z naukowego punktu widzenia jest to niemożliwe, ponieważ człowiek w toku ewolucji nie wykształcił aparatu asymilacyjnego. Innymi słowy, gwiazdor nie roślina i jeść musi! Choć energia słoneczna wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, motywując do działania, nie zastąpi nam chleba czy mleka.

diety odchudzające

Dieta ananasowa

Wysoką pozycję wśród najdziwniejszych diet świata zajmuje menu opierające się wyłącznie na ananasie. Dlaczego ten egzotyczny owoc zrobił zawrotną karierę? Twórca diety prawdopodobnie kierował się wysoką zawartością bromelainy, czyli enzymu „tnącego” białka na prostsze związki. Niewątpliwie osoby, które mają problemy trawienne, a ich trzustka nie funkcjonuje prawidłowo, powinny sięgać po wsparcie z zewnątrz. Jaki sens ma dostarczanie bromelainy ludziom w pełni sił? Enzym ten przyspiesza przemianę materii i tym samym wspomaga odchudzanie. Twórca diety zaleca spożywanie świeżych owoców. Niestety, te pochodzące z puszki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, stanowią bowiem bogate źródło cukrów prostych, których należy wystrzegać się, walcząc ze zbędnymi kilogramami. Dieta ananasowa pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów w krótkim czasie. W ciągu 4 dni powinniśmy zrzucić 2 kg.

Jak wygląda menu osoby, która znajduje się na diecie ananasowej? Śniadanie jest niezwykle skąpe, sprowadza się do wypicia szklanki świeżo wyciśniętego soku z ananasa. Absolutnie nie należy zastępować go napojem z kartonu, ponieważ ten drugi prawdopodobnie został wzbogacony cukrem. Jeśli nie dysponujesz urządzeniami, które pozwoliłyby przerobić ananasa na sok, zastąp go wodą z cytryną. W związku z tym, iż wiele osób przyzwyczaiło się do śniadań w formie stałej, twórca diety w wyjątkowych sytuacja pozwala na spożycie dwóch, grubych plastrów świeżego owocu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ