Liposukcja ud – jak wygląda? Kiedy warto się na nią zdecydować?

Dainis Graveris z Unsplash
Dainis Graveris z Unsplash

Liposukcja ud to zabieg, który powszechnie nazywa się odsysaniem tłuszczu. Celem jest wyszczuplenie i wymodelowania górne partii ud. Z tego rozwiązania korzystają przede wszystkim kobiety, które ćwiczeniami i zdrową dietą nie są w stanie doprowadzić do zmniejszenia tkanki tłuszczowej z tym obszarze.

  1. Liposukcja ud – na czym polega?
  2. Dla kogo ten zabieg?
  3. Jak wygląda zabieg liposukcji ud?

Liposukcja ud – na czym polega?

Usuwanie tłuszczu z ud, czyli liposukcja ma na celu usunięcie z tego obszaru ciała tkanki tłuszczowej. Przede wszystkim chodzi o korekcję wewnętrznej strony ud, z której bardzo trudno pozbyć się nagromadzonego tłuszczu. Problemy pojawiają się u wielu kobiet po nagłym przyroście wagi, a następnie dynamicznym jej spadku. Dzieje się tak po ciąży i porodzie, wiele kobiet, które przeszło na restrykcyjną dietę i znacząco schudło również skarży się na problem z tą częścią ciała. Liposukcja ud pozwala natomiast w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć efekt smukłych i szczupłych nóg.

Liposukcja ud to zabieg inwazyjny, polegających na odessaniu tłuszczu z konkretnej partii ciała. Nie należy jednak tego zabiegu traktować jako alternatywnej i szybszej metody odchudzania. Liposukcję warto rozważyć, jeśli dietą i treningiem nie udaje się pozbyć tłuszczu z ud. Wpisując w wyszukiwarkę odsysanie tłuszczu Warszawa znajdziesz wiele propozycji, natomiast wybierz klinikę cieszącą się dobrą opinią wśród pacjentów.

Dla kogo ten zabieg?

Z zabiegu liposukcji ud korzystają przede wszystkim te kobiet, u których nadmiar tkanki tłuszczowej utrudnia poruszanie się, powoduje dyskomfort, szczególnie w okresie letnim skutkuje odparzeniami ciała. Po rozwiązanie to sięgają kobiety, które w inny sposób nie mogą pozbyć się zmian w ciele wywołanych stosowaniem antykoncepcji hormonalnej, sterydów, nagłym wzrostem wagi i późniejszym jej spadkiem, a także przybytą ciążą. Z zabiegu tego skorzystać nie mogą jednak osoby, które cierpią na problemy z układem krążenia, mają nadciśnienie lub niedociśnienie, występują u nich zaburzenia krzepliwości, a także problemy skórne o podłożu bakteryjnym. Zabiegu oczywiście nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Jak wygląda zabieg liposukcji ud?

Najpopularniejsza metoda liposukcji to tzw. mokra, która przebiega w dwóch etapach. Pierwszy to ostrzyknięcie specjalnym roztworem rozbijającym komórki tłuszczowe. Drugi to odessanie tkanki przy możliwie jak najmniejszym krwawieniu. Odessanie przeprowadza się z pomocą specjalnej kaniuli, czyli sondy do usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg z reguły przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Okres rekonwalescencji po zabiegu do 6-8 tygodni, kiedy pacjentka nosi specjalny strój uciskowy minimalizujący zasinienia i obrzęki. Wspomagająco w okresie rehabilitacji wykonuje się także drenaże limfatyczne.

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: