Dlaczego otyłość brzuszna jest niebezpieczna?

otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna stanowi poważny problem zdrowotny. „Oponka” nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób. Jak walczyć z otyłością brzuszną.

Konsumując wysokokaloryczną żywność, musimy liczyć się z przyrostem tkanki tłuszczowej. „Krągłości” mogą pojawić się w różnych częściach ciała. Tłuszcz, odkładający się w obrębie powłoki brzusznej, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

Otyłość brzuszna a zaburzenia metaboliczne

Naukowcy uważają, że otyłość brzuszna jest najgorsza, ponieważ „oponka” sprzyja powstawaniu zaburzeń metabolicznych. Te z kolei prowadzą do cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy chorób sercowo-naczyniowych.

Życie z nadwagą

Osoby otyłe na co dzień zmagają się z licznymi trudnościami. Zbędne kilogramy ograniczają ich sprawność ruchową. Ze względu na krągłą sylwetkę często padają ofiarami złośliwych komentarzy. W związku z tym, iż zbędne kilogramy stanowią poważne obciążenie dla kręgosłupa, osoby otyłe często borykają się z wadami postawy. Brak akceptacji ze strony rówieśników sprawia, iż ludzie obdarzeni krągłościami, często są nieszczęśliwi.

Otyłość brzuszna – statystyki

Statystyki biją na alarm. Co roku wzrasta liczba osób dotkniętych otyłością, 30% z nich boryka się z „oponką” na brzuchu. W związku z tym, iż zrzucanie zbędnych kilogramów wymaga samodyscypliny i wytrwałości, warto dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć tego problemu.

Zmiana nawyków żywieniowych

Osoby, które pragną ustrzec się przed otyłością, powinny przyjrzeć się dotychczasowym nawykom żywieniowym. Konsumując potrawy wysokokaloryczne, musimy liczyć się z tym, iż nadmiar kalorii zostanie zmagazynowany w postaci tkanki tłuszczowej.

Otyłość brzuszna – test

Ludzie, którzy chcą sprawdzić, czy borykają się z otyłości brzuszną, mogą wykonać prosty test. Wystarczy, że sięgną po centymetr krawiecki i zmierzą obwód w talii. Panie, które mieszczą się w przedziale 80-87 cm mają nadwagę. Kobiety, których obwód talii przekracza 88 cm, borykają się z otyłością brzuszną.

W związku z tym, iż „oponka” może przyczynić się do rozwoju cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy zawału, warto zmienić dietę na bogatą w warzywa i owoce. W piękne, słoneczne popołudnie udajmy się na długi spacer. Aktywność fizyczna pozwala spalić kalorie.

 

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Leczenie Otyłości 2022