Balon Orbera – nieoperacyjne leczenie otyłości

1015

Wprowadzanie balonu dożołądkowego

W celu wprowadzenia balonu Orbera nie musimy nacinać powłok brzusznych. To innowacyjne rozwiązanie można wprowadzić do żołądka przez usta za pomocą endoskopu. Opisana procedura zajmuje 15-20 minut. W związku z tym, iż balon wypełniono roztworem soli fizjologicznej, łaknienie ulega zmniejszeniu, a uczucie sytości pojawia się wcześniej niż dotychczas. W przypadku tego innowacyjnego rozwiązania wykorzystuje się barwnik. Jego wyciek wskazuje na nieszczelność balonu.

Znieczulenie

W związku, iż zakładanie balonu Orbera wiąże się z dyskomfortem, pacjentowi podaje się środki uspokajające i znieczulające.

Usuwanie balonu Orbera

Po upływie pół roku pacjent musi zgłosić się do kliniki w celu usunięcia balona dożołądkowego. Zabieg przeprowadza się za pomocą endoskopu. Wyjmowanie balonu trwa 20-30 minut. W tym czasie pacjent pozostaje pod wpływem środków znieczulających.

Balon Orbera stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów metodą nieinwazyjną. To innowacyjne rozwiązanie nie wymaga interwencji chirurgicznej.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ