Balon Orbera – nieoperacyjne leczenie otyłości

Balon Orbera – nieoperacyjne leczenie otyłości

Otyłość stanowi poważny problem społeczny. Jedni walczą z nią przy użyciu tradycyjnych metod tj. diety i ćwiczeń, podczas gdy inni szukają pomocy u specjalisty. W jaki sposób można uporać się z otyłością?

Dużą popularnością cieszy się odsysanie tłuszczu. Warto jednak pamiętać, że liposukcja jest operacją, która niesie ze sobą ryzyko powikłań. Pacjenci poszukują nieinwazyjnych metod leczenia otyłości. Jedną z nich jest balon dożołądkowy.

Nieoperacyjne leczenie otyłości

W żołądku osób, które wybierają nieoperacyjną metodę leczenia otyłości, umieszcza się balon na okres 6 miesięcy. To innowacyjne rozwiązanie zostało wykonane z miękkiego, silikonowego tworzywa. W związku z tym, iż balon Orbera częściowo wypełnia żołądek, uczucie sytości uzyskujemy po spożyciu niewielkiej porcji pokarmu. Jemy mniej niż zazwyczaj i tym samym stopniowo tracimy zbędne kilogramy.

Balon Orbera - nieoperacyjne leczenie otyłości

Zmiana nawyków żywieniowych

Nie bez powodu przyzwyczajenie określa się mianem drugiej natury człowieka. Osoby otyłe przywykły do spożywania sporych porcji. W związku z tym, iż balon Orbera zakłada się na pół roku, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w tym czasie zmodyfikujemy dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Balon Orbera – skuteczność działania

Badania przeprowadzone w Brazylii potwierdzają skuteczność leczenia otyłości balonem dożołądkowym. Przeciętny pacjent w ciągu pół roku stracił 15 kg. Testy przeprowadzone wśród Europejczyków są bardziej optymistyczne. Wynika z nich, iż przeciętny mieszkaniec naszego kontynentu w ciągu 6 miesięcy stracił 20 kg.

Wprowadzanie balonu dożołądkowego

W celu wprowadzenia balonu Orbera nie musimy nacinać powłok brzusznych. To innowacyjne rozwiązanie można wprowadzić do żołądka przez usta za pomocą endoskopu. Opisana procedura zajmuje 15-20 minut. W związku z tym, iż balon wypełniono roztworem soli fizjologicznej, łaknienie ulega zmniejszeniu, a uczucie sytości pojawia się wcześniej niż dotychczas. W przypadku tego innowacyjnego rozwiązania wykorzystuje się barwnik. Jego wyciek wskazuje na nieszczelność balonu.

Znieczulenie

W związku, iż zakładanie balonu Orbera wiąże się z dyskomfortem, pacjentowi podaje się środki uspokajające i znieczulające.

Usuwanie balonu Orbera

Po upływie pół roku pacjent musi zgłosić się do kliniki w celu usunięcia balona dożołądkowego. Zabieg przeprowadza się za pomocą endoskopu. Wyjmowanie balonu trwa 20-30 minut. W tym czasie pacjent pozostaje pod wpływem środków znieczulających.

Balon Orbera stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów metodą nieinwazyjną. To innowacyjne rozwiązanie nie wymaga interwencji chirurgicznej.

 

*Treści zawarte na serwisie Leczenie-otylosci.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Leczenie-otylosci.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: